چرا سرور اچ پی در ایران گزینه مناسبتری است؟

رید تکونولوژی ای است که جهت ایجاد امنیت در ذخیره سازی داده و افزایش سرعت، بر روی هارد دیسک به کار میرود. سرور ML30 G10 یکی دیگر از سرورهای اچ پی است که فریمور اصلی مستقیما بر روی سیلیکون قرار گرفته تا حفاظت و امنیتی که در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی تعبیه شده است، با وجود تکنولوژی Silicon Root of Trust فراهم شود. با این تکنولوژی امکان نزدیکتر کردن صفحات نیز فراهم گردیده و در نتیجه می توان هارد­هایی با ظرفیت بالاتر عرضه نمود. در بین انواع RAID، تتنها RAID 0 میتواند سرعتی نزدیک به سرعت SSD در خواندن و نوشتن داشته باشد اما RAID 0 دارای محدودیت هایی است که به توان عملیاتی RAID Cnotroller و سرعت پردازشهای عمومی برمیگردد. و نکته آخر این که همین پورت را می توان به صورت عملیاتی و در شبکه، برای سرویسهای خود سرور اچ پی هم استفاده کرد. در انواع سرور اچ پی، سرورهای سری BL ،DL ،ML در خانواده سرور اچ پی از نوع ProLiant میباشد.

after the forest fire آنهایی که قبلا یک گوشی آیفون خریده اند یا آنهایی که از سری Z خانواده اکسپریای سونی استفاده می کنند می توانند لبخند روی لب داشته باشند. سرور استوک اچ پی HP .سرور hp ارزان و با ضمانت و نصب پشتیبانی رایگان :سرور های استوک هوشمندنت خدمات راه اندازی رایگان دارد که در صورت وجود هر مشکلی در زمینه شبکه یا سخت افزار مشکل شما به صورت رایگان حل میگردد .سرور به کامپیوترهایی با پایداری و منابع بالا می گویند که بتوان از آنها به عنوان سیستم سرویس دهنده استفاده کرد , یک کامپیوتر خانگی هم که سیستمهای دیگر به آن متصل هستند و خدمات دریافت میکنند، یک سرور استوک به شمار میآید. همچنین در کنار این موارد هوش مصنوعی نیز در بسیار از نرم افزارهای مدیریتی این سرور در نظر گرفته شده است. RAID 7 بر مبنای RAID 3 و RAID 4 است و Caching را هم اضافهتر دارد.

RAID 50 حداقل ۶ هارددیسک و کنترلر پیشرفته نیاز دارد و امنیت بسیار بالایی فراهم میکند. بسیاری از تحلیلگران میگویند تکنولوژی RAID ظرف چند سال آینده کنار گذاشته میشود و تکنولوژی جایگزین RAID تکنولوژی Erasure Coding خواهد بود که حفاظت از داده را بهتر فراهم میکند که البته هزینه بیشتری هم دارد. Nested RAID با فراهم آوردن درجه بالاتری در Redundancy، معایب RAID که به آن پرداختیم را تا حدی جبران میکند و شانس خرابی آرایه را به دلیل خرابی همزمان هاردها کاهش میدهد. در این روش به دلیل استفاده از سیستم عامل جهت اجرای RAID، آن را روش نرم افزاری می نامند. دلیل آن این است که هاردهای استفاده شده در یک آرایه تقریبا همزمان نصب شدهاند. آرایه SSD ها در زمینه حفاظت از داده به جای استفاده از RAID از تکنیکهایی مانند Wear Leveling استفاده میکنند. جدیدترین نسخه Intel Rapid Storage Technology از RAID 0 و RAID 1 و RAID 5 و RAID 10 پشتیبانی میکند و نرم افزار مدیریتی NetApp ONTAP از رید برای حفاظت در زمان خرابی همزمان سه درایو استفاده میکند. سرعت و قابلیت اطمینان بعد از بروز خرابی افزایش مییابد که البته به پیکربندی هم ارتباط دارد. RAID 10 در مقایسه با RAID 1 کارایی بالاتری دارد اما هزینه بیشتری هم دارد.

اما آنچه مسلم است این است که هم اکنون RAID جز جدایی ناپذیر از ذخیره داده است و همچنان محصولات رید تولید میشود. همچنین RAID 6 در ریکاوری دادهها توانایی بیشتری دارد چون با از رده خارج شدن دو هارد همچنان میتواند اطلاعات را ریکاوری کند. رید ۶۰ را این طور در نظر بگیرید که اطلاعات را بین دو دسته هارد که RAID 6 شدهاند به صورت نواری توزیع میکند. برای راهاندازی ۰۱ RAID حداقل ۴ هارددیسک نیاز است و به این صورت عمل میکند که دادهها را بین هاردها به صورت نواری توزیع میشود و سپس به صورت آینهای ذخیره میشود. با این حال برای رفع این مشکل می­توانید به روش زیر عمل کنید. تیم تخصصی تعیمرات سرور های اچ پی و تعمیرات سوئیچ های سیسکو با ۵سال سابقه ی کار اماده خدمات به شما دوستان عزیز میباشند. سرور HP DL380 G9 از ۲ پردازنده پشتیبانی کرده و در کل هم می تواند ۵۶ هسته را به صورت منطقی ارائه دهد. از بخش Pool ها می توانیم Pool های استوریج را مدیریت کنیم که افزودن ، ویرایش ، حذف و مشاهده اطلاعات ضروری Pool ها شامل این موارد می باشند. به این ترتیب می توانید سروری تهیه کنید که بیشترین تطابق را با نیازهای شما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *