چه سرعتی برای هارد مناسب است؟

این قسمت یکی از مهم ترین قسمت های سیستم می باشد که جهت نصب و راه اندازی سیستم عامل مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه ، بسیاری از کاربران برای راه اندازی ویندوز از بوت UEFI استفاده می کنند. BIOS کدهای ۱۶ بیتی را اجرا می کند در حالی که امروزه سیستم ها از پردازنده های ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی بهره می برند. رم های دارای تصحیح و تشخیص خطا Error Checking and Correction (ECC)، امروزه به صورت گسترده ای در IT استفاده می شوند. اکثر سیستمهای کامپیوتری جدید دارای UEFI هستند. اگر به دقت نگاه کنید میبینید که بعضی از این مربع ها دارای تیک هستند و برخی دیگر بدون تیک می باشند . زیر پردازنده صدها پین وجود دارد که -با قرارگیری در محل مناسب روی سوکت – ارتباط پردازنده و مادربرد را میسر میسازد. تصویر زیر مرحله اول بوت شدن یک سرور می باشد. تصویر زیر نمایانگر نمونه Logical ساختن را نشان می دهد. همزمان با ساختن Logical انجام تنظیمات مربوط به RAID نیز امکان پذیر است. بعد از این که تنظیمات را انجام دادید پس از ذخیره سازی آن ها می توانید از برنامه خارج شوید.

HPE ProLiant ML350e Gen8 Intel Xeon E5-2407 2.2Ghz, 48GB MEM سرور اچ پی ML350 G8 یکی از محصولات پرطرفدار کمپانی HP می باشد که با پشتیبانی از ۲ پردازنده سری ۲۶۰۰ و همچنین پشتیبانی از حداکثر ۳۸۴GB رم DDR3 گزینه مناسبی برای سازمان های متوسط و بزرگ می باشد. کمپانی اچ پی، موفق ترین شرکت در زمینه تولید سرورها است. یکپارچگی یکی از مهمترین گزینه های مورد لازم در پشتیبانی است . با استفاده از این سرور کاربر می تواند از تمامی پردازنده های E5-2600 V4 استفاده کند و این یعنی تنوع بسیار بالا در انتخاب پردازنده. پشتیبانی از فعال سازی تغییر و اصلاح صفحه به توانایی دسترسی بالا برای ماشین های مجازی با کاهش سربار عملکرد اضافه شده است. در واقع این مربع ها قابلیت های سرور را نشان می دهند و اگر بخواهیم مربع های غیر فعال را فعال کنیم به طور معمول به لایسنس نیاز پیدا خواهیم کرد مثل iLO Advanced. شما می توانید با استفاده از این کد لایسنس iLO خود را از وب سایت HP دریافت کنید. شرکت اچ پی از سرورهای سینرجی به عنوان آخرین راهکار خود برای مدیریت اطلاعات در بستر شبکه نام برده است.

البته در نظر داشته باشید که سری سینرجی فقط پرقدرت تر و سریع تر از سری بلید نمی باشد بلکه می توان از آن به عنوان تحولی بزرگ در ارایه خدمات شبکه در دنیا نام برد. حافظه SSD یکی از قطعاتی هست که اگه به سیستم اضافه بشه می تونه عملکرد دستگاه رو به طرز چشمگیری افزایش بده . اگر نصب سیستم عامل را از این طریق انجام دهیم 4 مرحله پیش رو خواهیم داشت که این مراحل شامل نصب سیستم عامل و تنظیمات اولیه هستند. که می توان گفت حرکت خوبی از طرف صنعت رو به رشد ساعت های کوارتز بود. در سال ۲۰۰۱ بحران اقتصادی بزرگی در روز چهارشنبه که به چهارشنبه سیاه اقتصادی موسوم است در ترکیه آغاز گردید. استفاده از پردازنده به روز شده Broawell و اضافه شدن کنترلر های جدید با قابلیت پشتیبانی از از حافظه کش دو برابر می تواند دلیل این افزایش کارایی نسبت به نسل های قبل باشد. ناگفته نماند که این نرم افزار مدیریتی در سرور های GEN7 و سرور های نسل قبل از G7 داخل نرم افزار دیگری به نام Smart Start وجود دارد. در سرور های GEN9 نرم افزار دیگری به نام SSA نیز قابل دسترسی می باشد.

ابزار دیگری که موجود است و از ابزار های مهم می باشد ، Insight Diagnostic برای انجام عمل گزارش گیری و همچنین تست سخت افزار ها مورد استفاده قرار می گیرد. Insight Cluster Management Utility. در این قسمت می توانیم به ابزار های SSA (تنظیم هارد ها و رید) ، Active Health و Insight Diagnostic (جهت تست قطعات) دسترسی داشته باشیم. این نرم افزار که یکی از نرم افزار های پر استفاده برای مدیریت سرور می باشد ، این نرم افزار در سرور های GEN8 و GEN9 در قسمت Intelligent Provisioning وجود دارد که می توانید با انتخاب منو ACU که مختصر شده عبارت Array Configuration Utility است ، دسترسی داشته باشید. گذر گاه ISA که از کلمات Indusbry Standard Architecture اقتباس شده است ، استاندارد استفاده شده در کامپیوتر های IBM XT است. با انتخاب کلید F9 به UEFI وارد می شویم که جایگزین BIOS های قدیمی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *