چگونه صفحه مدیریت ILO و پسورد ILO 4 را ریست کنیم؟

با استفاده از رید کنترلر هارد می تواند مانند یک بخش سخت افزاری منطقی به فعالیت در سیستم بپردازد. انواع رید که سطوح مختلف RAID را به وجود میآورند تفاوت هایی دارند که به دلیل ویژگی هایی است که هر نوع رید دارد. زمانی که چند کار را به صورت همزمان انجام میدهید، مثلا همزمان در حال نوشتن یک مطلب در ورد هستید، موسیقی میشنوید و چند عکس را در فتوشاپ برای مطلب خود ویرایش میکنید، دستورالعملها و اجراییات توسط هر هسته انجام میشود. قطعات متعدد برای زمانی مناسب هستند که چندین عملیات به صورت متوالی و همزمان انجام میشود. به مجموعه این دو، باس پشتی یا Backside bus میگویند. باس اصلی که برای انتقال داده به داخل و خارج از پردازنده کامپیوتر، حافظه، چیپست و سوکت AGP به کار میرود را باس جلویی یا front-side bus میگویند. با دستگاههای ورودی و خروجی که به آنها input/output یا به اختصار (I/O) میگویند کار میکند. هریک از این قطعات رابطهای خاص خود را دارند، کش جداگانه و مسیرهای اختصاصی برای رسیدن به باس جلویی نیز برای آنها طراحی شده است.

برای استفاده های ساده و معمولی، خنک کننده های بادی که عملکرد خوبی دارند، گزینه های های بسیار خوبی خواهند بود. MSA 2040 Storage استاندارد با 64 Snapshots و Volume Copy فعال برای افزایش حفاظت از داده ها و اجازه تکرار با نرم افزار اختیاری از راه دور Snap بین آرایه ها (فقط FC یا iSCSI) قابل ارائه هستند. آنهایی که مطابق با USB 2.0 هستند از استاندارد ۸۰۲.۱۱g استفاده میکنند و نرخ انتقال دیتا در آنها ۵۴Mpbs است. با کارایی پاور موجود و با امکانات HP Power Management و همچنین کنترل دمای محیط توسط استاندارد ASHARE A3 ، شما قادر به کاهش هزینه ها حتی در امر خنک سازی می باشید . از آنجا که سرورهای G9 به عنوان سرورهای مدل جدیدتر با قابلیت های چشمگیری نسبت به نسل های قبل هستند اما با این حال نمی توان سرورهای قبل را منسوخ شده دانست زیرا ممکن است این سرور ها از قابلیت های مورد نیاز جهت یک شرکت و یا سازمان برخوردار بوده و به علت قیمت کم تر برای آنان مناسب تر باشند.

همچنین این پردازنده ها از چند برابر حافظه Cache بیشتری نسبت به پردازنده های معمولی و پیشرفته Desktop پشتیبانی میکنند. این عمل میتواند از یک کلیک ساده شروع شود و به نوشتن یک کد ختم شود. خرید cpu چند هسته ای جدید میتواند چندین کار را نیز به صورت همزمان انجام دهد، چرا که کامپیوتر هر کدام از این هستهها را یک cpu جداگانه محسوب کرده و وظیفهای را به آن محول میکند. AMD Ryzen 5 2600X بدون شک با داشتن ۶ هسته و ۱۲ ترد میتواند انتخاب خوبی باشد، اما قیمت سی پی یو چهارهسته ای و مقرون به صرفه آن، مجالی برای درنگ باقی نخواهد گذاشت. در این نوع RAID مانند RAID 5 در سطح بلوک، دادهها مدیریت میشوند با این حال به دلیل وجود یک دیسک بیشتر، سرعت خواندن و نوشتن نسبت به RAID 5 کاهش یافته و امکان بازیابی افزایش مییابد. ۸ هسته و ۱۶ ترد دارد، اما مشکلی که دارد این است که نسبت به intel در اجرای بازی ضعیفتر است. Intel Core i7-8700K که ۶ هسته دارد و ترد آن ۱۲ است، انتخاب خوب و مقرون به صرفهای خواهد بود. سرور HP ProLiant ML350 Gen9 یک کلاس پیشرو ترکیبی از کارآیی، قابلیت توسعه، مدیریت و اطمینان دارد و قدرت بالای سرویس دهی آن شرایط مطلوبی برای توسعه SMB ها (بلوک پیام سرور / یک پروتکل برای دسترسی از راه دور به فایل ها)، دسترسی از راه دور به شرکت (remote office) و دیتاسنترها پدید آورده است.

Small waves لازم است بدانید که قیمت cpu کامپیوتر با توجه به تعداد هستههای آن محاسبه می شود. یکی از مهمترین مواردی که هنگام خرید پردازنده کامپیوتر باید به آن توجه کنید این است که بدانید آیا این قطعه با مادربرد و در کل سیستم شما همخوانی دارد یا خیر. شکافت هسته ای روند مخالف است، ایجاد یک هسته به تقسیم به دو کوچکتر هسته معمولا از طریق تجزیه رادیواکتیو است. پردازنده، از اصلی ترین بخش ها در کامپیوتر می باشد که با کار کردن مداوم، ایجاد گرما می کند. برای کنترل دستورالعمل cpu قلب کامپیوتر و مغز آن هستند. این مدل دارای ۴۸۰ گیگابایت حافظه ذخیره سازی است و با سرعت ۶گیگا بایت بر ثانیه قادر به انتقال اطلاعات است و از درگاه SATA برای انتقال داده استفاده می کند و با RAID Controller های نسل های ۶ و ۷ و ۸ سازگار است. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی فاکتور های مهم در انتخاب خنک کننده پردازنده بپردازیم و شما را در خرید مدل مناسب راهنمایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *