کاربرد های سرور مجازی در تجارت امروزی – ارانیکو

Coastline cliffs on a Greek island این استوریج با سرعت 12GB/s در زمره محبوبترین ذخیره سازهای سرور نوع HDD قرار دارد. این استوریج با سرعت 6GB/s در زمره محبوبترین ذخیره سازهای سرور نوع HDD قرار گرفته است. سطح Raid روی سرعت و تحمل خطای سرور تاثیرگزار است. همچنین مشکلات روی یکی از هاردها ممکن است باعث از بین رفتن کامل دادهها شود. همچنین از دست رفتن هر درایوی به صورت تکی، یا حتی 2 درایو باعث از دست رفتن اطلاعات نخواهد شد. پاورها دارای گواهینامه Energy Star است که با کاهش مصرف انرژی باعث صرفه جویی می شود. سرور HPE DL580 G10 داری یک Tray از پردازشگر های انعطاف پذیر می باشد که این اجازه را به آن می دهد که بر حسب نیاز از یک پردازنده به چهار پردازنده ارتقاء یابد، علاوه بر این در هزینه های اولیه نیز صرفه جویی شود، نکته حائز اهمیت دیگر این است که طراحی انعطاف پذیر Drive Cage ها از 48 درایو SAS/SATAی SFF و حداکثر 20 درایو NVMe پشتیبانی می کند که این سرور HP را از سرورهای نسل قبل متمایز می سازد. پرفروش ترین، منعطف ترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین سرور هایی ک هنوز بعد از گذشت ۵ سال از اتمام تولیدشان، میتوان به صورت دست دوم با قیمت عالی خرید و استفاده کرد و بدون کوچکترین مشکلی برای سالها میزبان داده های ما باشد.

هاست های اشتراکی برای اوایل کار و برای کسبوکارهای کوچک خوب است؛ پیچیدگی خاصی ندارد، هزینه چندان بالایی ندارد و سرعت نسبتا مناسبی هم دارد. این سرور از پردازنده سرور مقیاس پذیر Intel Xeon تا 28 هسته و همچنین حافظه هوشمند HPE DDR4 با سرعت 2933MT/s تا حداکثر 3.0TB با افزایش عملکردی تا 82٪ پشتیبانی می کند. پشتیبانی از اتصال PCIe 3.0 ، سرعت ۱۲ گیگابایت بر ثانیه، پشتیبانی از حافظه کش تا ۴ گیگابایت، از ویژگیهای مهم این رید کنترلرها است. این سرور از پردازنده های Intel® Xeon® Processor Scalable Family پشتیبانی می کند که تا 28 هسته (Core) پشتیبانی می کند. اگر حدود ۷۰۰ دلار هزینه کنید، می توانید یک سیستم ابتدایی شامل یک پردازنده Xeon و ۴ گیگابایت حافظه و یک هارد دیسک SATA یک ترابایتی، تهیه کنید. هارد دیسک ها یکی از قطعاتی هستند که به صورت مستقیم روی تعیین سرعت و کارایی سیستم نقش دارند. این قابلیت بوت امن نیز یکی از دلایلی است که نصب سیستم عامل دیگری را روی دستگاه ویندوز دشوارتر میکند. اما در صورتی که به عملکرد عالی نیاز داشتید باید به سراغ سختافزار بروید.

اما سرعت نوشتن در آن کمی کندتر است. سرعت خواندن اطلاعات در این نوع رید بسیار بالا هست. همچنین تنظیم آن بسیار آسان است. همچنین نسبت به ریدهای 5 و 6 زمان بازسازی بسیار کمتر است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود با استفاده از موس قسمت زرد رنگ را تا انتها می بریم تا فضایunallocated به ظرفیت هارد اضافه گردد سپس در پایین صفحه گزینه Resize را انتخاب میکنیم. در صورتی که یکی از درایوهای برابری خراب شود، دیگری کار آن را انجام میدهد. در صورت خرابی یک درایو، دادهها با استفاده از اطلاعات ذخیره شده در درایوهای دیگر جمعآوری میشوند. مجازی سازی: با پیادهسازی چندین ماشین مجازی در یک DL380، سرور خود را محکم کنید. در برخی از مدل ها شما به راحتی می توانید هارددرایو خود را عوض کنید،در صورتیکه قصد همچین کاری دارید بهتر است اول از فرم فکتور دستگاه خود اطمینان حاصل کنید. در کل Raid سختافزار هزینه بیشتری نسبت به نرمافزار دارد، اما عملکرد بهتری دارد و شما را از محدودیتهای نرمافزار آزاد میکند. اما عملکرد بهتر در خواندن و نوشتن را شاهد هستید. تصمیمگیرنده شما هستید. نیاز خود را بسنجید و با توجه با آن انتخاب کنید. البته برای راهاندازی آن به سختافزار احتیاج دارید.

برای جایگزینی درایو خراب شده، باید سیستم خاموش شود. محبوبترین حالت این رید از 4 درایو استفاده میکند که فضای ذخیره سازی از دست رفته را تا 25 درصد کاهش میدهد. رم یک سخت افزار از نوع حافظه است که در سرور برای ذخیره سازی و نگهداری موقت داده ها و برنامه ها استفاده میشود. استفاده کامل از ظرفیت ذخیره سازی. بعضی هایمان هم به سراغ استفاده از نسل 3 رفته بودیم اما بیشتر ما راه اندازی نسل چهارم را تنها در خبرها شنیده ایم. اما از حیث پشتیبانی از حافظه با dl380 تفاوت دارد. اگرچه رید 5 به صورت نرمافزار قابل دسترسی است، اما بهتر است به صورت سختافزاری آن را اجرا کرد. البته Parity در آن دو درایو به صورت چرخشی است. اگر یک درایو خراب شود بازسازی اطلاعات زمان زیادی طول میکشد. ظرفیت یک هارد یکی از اصلی ترین و مهمترین موضوعاتی است که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد. بقیه رنگ ها برای PC استفاده نمیشن و کاربرد خاص دارن که بالاتر توضیح دادم . AHS بر سرور نظارت می کند و تا ۱ گیگابایت داده ذخیره می کند که می تواند برای پشتیبانی سرور برای حل مشکل سریع تر به شکل امنی آنرا دانلود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *