کارت شبکه HPE Ethernet 1Gb 4-port 331FLR Adapter – اچ پی پارس

اولین قدم بعد از بوجود آمدن مشکل و خرابی raid حفظ خونسردی و عدم انجام دستکاریهای ناشیانهای است که ممکن است به دست خود، خود را به دردسر بیاندازید. در این مطلب سعی میکنیم همهی چیزهایی که درباره ریکاوری اطلاعات از RAID باید بدانید بیان کنیم تا شاید کمکی باشد برای کسانی که سیستمهای سرور و Raid شان (رید) دچار حادثه شده و یا به هر نحوی اطلاعاتشان در معرض از دست رفتن میباشد. زمانی پیش میاد که دسترسی به اطلاعات riad سرور خود ندارید و درست اینجاست که باید سراغ ریکاوری Raid رفت تا هر چه زودتر خود و سازمان را از خطرهای احتمالی از بین رفتن اطلاعات نجات داد. Hyperscale computing نیز نیاز به RAID را با استفاده از سرورها به جای درایوها از بین میبرد. مجموعه پردازنده های سری Scalable در ۴ دستۀ پلاتینیوم (Platinum 8100)، گلد (Gold 5100 و Gold 6100)، سیلور (Silver 4100) و برنز (Bronze 3100) ارائه می شوند و می توانند بین ۴ تا ۲۸ هستۀ پردازشی را ارائه نمایند.

Workload Performance Advisor توصیه هایی برای تنظیمات سرور در حالت Real-time که توسط تجزیه و تحلیل هایی که بر روی منابع سرور انجام شده ارائه می دهد. این سرور در پایگاه داده ها و تجزیه و تحلیل ها مورد استفاده قرار می گیرد. نرمافزار مدیریت NetApp ONTAP از RAID برای حفاظت از دادهها در برابر از دستدادن همزمان حداکثر ۳ درایو استفاده میکند. با این حال، RAID همچنان بهعنوان عضو جداناشدنی ذخیرهی اطلاعات به شمار میرود و شرکتهای بزرگ فناوری همچنان محصولات RAID را عرضه میکنند. در سال ۱۹۴۳ دانشمندان آمریکایی در شیکاگو موفق به انجام نخستین واکنش زنجیره ای اتم شدند. در سال ۱۷۱۷مصطفی سوم، سلطان امپراطوری عثمانی متولد شد. بعد از جنگ، ملاحظات فلسفی در کارهای او پر رنگتر شد. 1، میتواند بعد از، از کار افتادن یک هارد به کار خود ادامه دهد. شما به معنای واقعی کلمه می توانید ساعت ها و روزها به تلاش برای ریکاوری اطلاعات از سرور خود بپردازید، ولی بی فایده باشد. همچنین غیر فعال کردن حافظه کش واقعی و اصلی نیز گزینه مناسبی خواهد بود. هرچه بافر هارد (که گاهی اوقات آن را حافظه پنهان می نامیم) بزرگتر باشد، عملکرد کلی درایو بهتر خواهد بود.

اصولا خود RAID یک جایگزین برای روشهای پشتیبانگیری مناسب نیست و حتی اگر سیستم RAID خود را نیز به بهترین نحو ممکن راه اندازی کرده باشید گاهی اوقات ایرادات فیزیکی سرور میتواند اطلاعات را از دسترس شما خارج کند و برای شما دردسر بیافریند. زمانی که شما از یک RAID ترکیبی استفاده میکنید، باید فورا سیستم پشتیبان گیری مناسب را نیز تنظیم و راه اندازی کنید. ۳. در بخش Resiliency نوع RAID را تعیین کنید. البته با همهی این تعاریف، هر سیستمی ایرادات و خطاهایی را دارد و ممکن است خطراتی را برای پاک شدن یا از دسترس خارج شدن اطلاعات بهمراه داشته باشد.به همین دلیل چند توصیه برای ریکاوری raid سرور به شما خواهیم کرد. RAID 10 – ترکیبی از RAID 1 و RAID 0 را معمولا به این نام میخوانند که عملکردی بالاتر از RAID 1 دارد اما هزینه بسیار زیادی را نیز به همراه میآورد. اگرچه RAID همچنان مورد استفاده قرار میگیرد، اما بسیاری از تحلیلگران اعتقاد دارند که با ظهور تکنولوژیهای جایگزینی مثل erasure coding که حفاظت از اطلاعات بهتری را ارائه میدهند (البته با هزینه بالاتر)، RAID رو به افول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *