کاملترین راهنمای خرید سرور؛ چگونه یک سرور بخریم

سرور سری DL360نیز همانند سری DL380 تا 768 گیگ رم را ساپورت میکند و از رم های جدید DDR4 پشتیبانی میکند.و سرعت 2133 مگاهرتز رابه شما ارائه میدهد همانطور که میدانید در سری های DDR3 شما سرعتی برابر 1688 مگا هرتز را داشتید. در حافظههای SSD بر خلاف RAM حتی زمانی که هیچ منبع تغذیهای به آن وصل نیست، دادهها را حفظ میکند. فلش ها می توانند بی نهایت بار اطلاعاتشان را بخوانند ولی تعداد معدودی از دفعات می توانند بنویسند و پاک کنند و از این لحاظ 4 نوع اصلی دارند که به تفکیک به دوام و تعداد دفعات نوشتن آنها می پردازیم. توان نوشتن یا پاک کردن (P/E) آن 100 هزار بار در هر سلول است. فلش مموری فلش مموری ها چیپ های حافظه غیر فراری هستند که می توانند به صورت الکترونیکی نوشته و پاک شوند و به الکتریسیته برای نگه داشتن اطلاعات درونشان نیاز ندارند و دو نوع اصلی NAND و NOR دارند.

سرعت نوشتن و خواندن اطلاعات روی DRAM یکسان است و لی SSD برخلاف DRAM لازم است ابتدا پاک کند و سپس بنویسند نتیجتا سرعت نوشتن آن از سر عت خواندنش پایین تر است. لازم به ذکر است که بیان نماییم که اقلت دیتا سنترها رو به سمت تکنولوژی حافظه حالت جامد گرویده چرا که امنیت ، سرعت و عملکرد بالاتری نسبت به هارد دیسک های فدیمی دارد. شرکت Micron یکی از قدرت های اصلی تولید IC و فلش در جهان است و تولید کننده کنترلرهای JMicron می باشد که کنترلر JMicron JMF661 آن روی مدل مختلف SSD به کار گرفته شده است. شرکت LSI که کنترلر هایش را با نام تجاری SandForce به بازار عرضه می کند بهترین تولید کننده کنترلر در جهان می باشد. دو عدد رم 32 گیگابایت HPE با فرکانس 2933MHz و پشتیبانی از ECC که امکان ریستارت سرور حین پر شدن رم را ندارد. اما با جایگزین کردن بکاپ گیری می توان از پر شدن بیهوده فضای هاردها جلوگیری کرد. USB Flash Drive : یا همان درایو های فلش USB واضح ترین مثال استفاده از این نوع چیپ ها هستند یا همان فلش و یا مموری که در بسیاری از موارد پر کاربردترین نوع در استفاده شخصی مردم میباشد.

یک چیپ پردازنده است که بین رابط SSD و فلش های حافظه قرار می گیرد و تصمیمات چگونگی ذخیره، بازیابی، کش (Cash) ، پاکسازی و نهایتا سرعت نهایی SSD را بر عهده دارد. PCB – Printed circuit boardتخته مدار چاپی می باشد که انواع IC ها و اجزای دیگر SSD روی آن قرار می گیرد . زمانی نگذشت که کلمه Independent جای کلمه Inexpensive که بیان کننده قیمت کم بود، قرار گرفت. همانطور که میدانید، پاورها به طور کلی چه در کامپیوتر و چه در سرور، با ساختار پاور سوئیچینگ خود، ولتاژ برق شهری را به به ولتاژهایDC تبدیل می کند و بر اساس میزان نیاز تعریف شده هر قطعه ای میزان برق لازم را روانه مدار برق آن مدار میکند. • از انرژی کمتری استفاده میکند. TLC- Three Layer Cell : این نوع تراکم بیشتر و دوام کمتری از MLC و SLC دارند و با توان 5 هزار بار نوشتن و خواندن و سرعت پایین تر از MLC ، قیمت پایین ، مناسب دستگاه های سطح پایین می باشند. MLC- Multi Layer Cell : با توان نوشتن/پاک کردن 10 هزار بار در هر سلول قیمت پایین تر و حجم بالاتری را ارائه می دهند به همین دلیل برای کاربر نهایی مناسب تر می باشند.

در سال ۱۷۸۳ برای نخستین بار یک بالن با هوای گرم راهی اسمان شد. لرزش های ناشی از فن ها می تواند از طریق کیس یک سیستم به هارد منتقل شود و همین طور لرزش هارد به هاردهای مجاور و به صورت انعکاسی از طریق سیستم به خودش منتقل می شود. لازم به ذکر است همانطور که در بالاتر اشاره شد به دلیل تغییر تکنولوژی روز تمامی تولید کنندگان کیس ، سیستمهای AiO و لپتابها و یا سورفیسها این فضا پیش بینی شده است و به دلیل منسوخ شدن هارد دیسک های مغناطیسی قدیمی و باریک و کوچکتر شدن فضای متناسب مکان 3.5 اینچ درحال حذف شدن میباشد. هارد دیسک های داخلی کامپیوتر های شخصی یا Desktop ها، 3.5 اینچ اند (یعنی فضای داخلی آنها مخصوص 3.5 بزرگ طراحی شده) و همانطور که می دانید SSD ها 2.5 هستند به همین علت براکت همراه هر SSD به مشتریان یک براکت (سینی) 3.5 اینچ مجانی نیز ارائه می کند تا بتوانند به راحتی از درایو SSD شان درون کیس استفاده کنند و در صورت نبود براکت در پک های برندهای گوناگون امکان خرید ان از طریق شرکت ایمانتک مقدور میباشد.

Data has been created with .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *