کیج Media Bay سرور G9 – Hpused

روی مادربورد سرور HP DL380 G9 کارت شبکه ۴ پورت گیگابیت قرار داده شده است. ماکزیمم سرعت حافظه در پردازنده های این سروراچ پی قدرتمند ، (DDR4 SPEED) 2400Mhzمی باشد ، این دیگر به تعداد و نوع DIMMs های به کار برده شده توسط شما در DL380 G9 بستگی دارد . 1- افزودن مموری بسیار بالا به سیستم با سرعت کمی کم تر: با پردازنده های سازگار با حافظه بالا می توان تا 3 ترابایت Optane DCPMM را به 1.5 ترابایت DDR4 اضافه کنیم و در کل 4.5 ترابایت حافظه به ازای هر سوکت داشته باشیم. این سرورها از دو پردازنده قوی بهره می برند، همچنین امکان نصب تا 24 اسلام رم با مجموع ظرفیت 3 ترابایت و بیشتر را دارند. همچنین با عضو جدید خانواده Platinum یعنی پلاتینوم 9200 آشنا خواهید شد. 7. پردازنده های U مثل 6212U یعنی فقط در پیکربندی های تک سوکته پشتیبانی میشود. در پردازنده های نسل 2 به ازای هر CPU که در نام آنها M یا L وجود دارد، 2 یا 4.5 ترابایت است مثل : Platinum 8280M و Platinum 8280L . حالا ببینیم نکات گفته شده درباره نسل دوم CPU های Intel Xeon Scalable، واقعا به چه معناست و چه ویژگیهایی در نسل دوم در مقایسه با نسل اول تغییر کرده است؟

آنها دارای چندین هسته و کانالهای متفاوت میباشند که قدرتشان را ردهبندی میکند. این مدل از پردازنده قادر به ارائه عملکرد entry-level بوده و دارای حداکثر 8 هسته و 2 سوکت یا به عبارتی 16 هسته در یک سیستم می باشد. مثلا میتوان با کمک آنها و یک برد آردوینو باز و بسته شدنهای یک در به صورت هشدارهایی بر روی موبایل دریافت کرد. با این حال شکی نیست که لپ تاپهایی که با هارد SSD بسته شدهاند، گرانتر هستند. در واقع همون رید ۵ هستش با این تفاوت که parity روی دو هارد به صورت چرخشی ذخیره میشه و این یعنی در صورت بروز مشکل حتی برای دو هارد همزمان، باز هم دیتا قابل برگشت خواهد بود. 1 یعنی در هر سمت، یک کانال حافظه با دو DIMM و یک کانال با یک DIMM و یک کانال با یک DIMM وجود دارد. حتما متوجه شدهاید که غیر از پیکربندیها با حروف جدید که در نسل جدید ارایه شده، مدلهایی که بدون حروف هستند نیز به میزان بیشتری نسبت به نسل قبل از حافظه پشتیبانی میکنند یعنی 768 گیگابایت به یک ترابایت رسیده است. در نتیجه، مواردی را بررسی می کنیم که به ادعای اینتل یا مشتریانش بین 25 تا 40 درصد، کارایی بیشتری دارند.

در سال های اخیر سرورهای Gen10 که اخیرا به بازار عرضه شده اند، به دلیل برخورداری از امنیت و سرعت بالا و همچنین قیمت مناسب، مورد استقبال بیشتری قرار گرفته اند. این پردازنده ها قادر به ارائه امنیت پیشرفته سخت افزاری و سرعت بالا می باشند. HDD (Hard Disk Drive) و SSD (Solid State Disk) جهت ذخیره سازی اطلاعات در سرورهای اچ پی استفاده می شوند که هر کدام در انواع، سرعت و ظرفیت ذخیره سازی متنوعی تولید می شوند. SFF و LFF SAS ، SATA SSD یا HDD در این سیستم پشتیبانی می شوند. به صورت SSD / HDD تمام فلش یا ترکیبی در دسترس است. یکی از وظایف اصلی رم در این سرور این است که بین CPUوHard Drive Disk ایجاد واسطه میکند. پس با تقسیم 2 ترابایت بین این 8 کانال، هر کانال 256 گیگابایت خواهد داشت. با معرفی سری ۷۰۰۰ محصولات HP در انتهای سال ۲۰۱۲، بیشتر از پیش روشن شد که این محصولات میتوانند پلتفرم ذخیرهسازی آینده ما باشند. اینتل در نوامبر 2018، نوید این را داده بود که پلتفرم پردازشی با کارایی بالا و Density بالا ارایه خواهد داد. ویندوز سرور در اکثر موارد به صورت دسکتاپ و با محیط گرافیکی ارائه می شوند، مگر اینکه درخواست ویندوز سرور نسخه Core را داشته باشید که بدون محیط گرافیکی و با خط فرمان ویندوز کنترل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *