باید با نوع گذرگاه یکسان باشد

زمانی که شما اطلاعاتی را میخواهید روی هارد ذخیره کنید مثل نصب ویندوز ، ضبط فیلم ، کپی کردن اطلاعات و… در این حالت هر چه تعداد هارد دیسکها بیشتر باشد ، تلفات اطلاعاتی کمتر خواهد بود و اگر کاملا یک هارد را از دست بدهیم ، برخی اطلاعات برگردانده و ساخته می شود و برخی دیگر از دست می رود که با زیاد بودن این هارد دیسکها ، مقدار اطلاعاتی که از دست میرود کمتر خواهد بود. نامناسب در دید تجاری (تعداد زیاد درایوها ) کد همینگ : یکی از روشهای محاسبه و کنترل خطا در سیستمهای دیجیتال می باشد .انواع روشها برای کنترل ترافیک داده های دیجیتال وجود دارد به عنوان مثال Parity haming code ,… به طور معمول RAID در فایل سرور های بزرگ ، تراکنش در سرورهای برنامه های کاربردی زمانی که Fault Telorance و زمان دسترسی اهمیت دارد استفاده می شود اما امروزه در کامپیوترهای رومیزی برای نرم افزارهایی همچون CAD ، نرم افزارهای ویرایش فایل های چندرسانه ای زمانی که نرخ انتقال داده ها بسیار زیاد است استفاده می شود.

آیا اجرای فرآیند TMP در تمامی سازمان ها و کارخانه ها ضروری است؟ نوع شروع کار و خواندن اطلاعات بارگذاری سیستم عامل در BIOS و UEFI خیلی فرق دارد. بسته به نوع سرویس هایی که میخواهید بر روی سرور ارائه بدهید میتوانید یکی از سی پی یو های فوق رو انتخاب بکنید. هاردهای EMC Unity در هر دو نوع HDD و SSD تولید میشوند. رنگ قرمز برای استفاده در کامپیوتر خونگی مناسب نیست . کوچکترین واحد اندازه گیری در کامپیوتر بایت می باشد که متشکل از ۸ صفرویک است که هر صفر و یک را یک بیت می نمامند. به این صورت که هر ۱۰۲۴ بایت معادل ۱ کیلوبایت می باشد و هر ۱۰۲۴ کیلوبایت معادل ۱ مگابایت است. این عدد برای تبدیل شدن به کیلوبایت باید تقسیم بر عدد ۱۰۲۴ شود. در این حالت اطلاعات بین 2 درایو تقسیم می شوند. RAID قابلیت دسترسی چندگانه به چند دیسک به طور همزمان را مهیا می کند و این باعث می شود که ابتدا خطر از دست دادن اطلاعات که قبلا بر روی یک دیسک بود از بین برود و همچنین زمان دسترسی بهبود یابد. این مورد همان قابلیتهای Spanned را دارد با این فرق که اطلاعات به صورت مساوی در بین دیسکها تقسیم می شود و این حالت Performance یا کارایی را برای Read خواندن و Write نوشتن بهبود می بخشد.

در این مقاله پیکربندی آرایه ای و برنامه ای ،برای چندین هارد دیسک ارزان قیمت برای داشتن قابلیت Fault Telorance یا همان کاهش نرخ خطا و همچنین بهبود و افزایش نرخ دسترسی داده ها مهیا شد. با فرمت کردن کلیه اطلاعات داخل فلش مموری حذف خواهد شد. ما در این مقاله با نام ” معرفی و بررسی انواع هارد دیسک اکسترنال ” به شما انواع هارد دیسک های اکسترنال را معرفی می کنیم تا بتوانید هنگام خرید با اطلاعات کافی بهترین هارد را خریداری کنید. هر درایوی را که بخواهیم می توانیم Mirror کنیم. شبکه های Dedicated در بعضی موارد یکی از بهترین گزینه ها برای زمانی است که شما میخواهید فقط یک کارت شبکه فیزیکی برای استفاده ماشین های مجازی اختصاص بدهید. اخیرا دو RAID دیگر هم به مجموعه RAID ها اضافه شده است که تحت عنوان RAID 6 و RAID TP شناخته می شوند. که در حالت سخت افزاری یک Slot یا درگاه جداگانه برای آن در نظر گرفته می شود و معمولا تحت عنوان RAID Controller شناخته می شود. دستورها همراه با داده های ارسالی یا دریافتی از هارددیسک ، توسط کنترل کننده دیسک (Disk Controller) تفسیر می شوند . ILO یا Integrated Lights-Out Management یک پورت در تجهیزات سخت افزاری سروهای HP است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.