برد بریک اوت يا برک اوت یا مبدل پاور سرور ماینینگ – قیمت دستگاه ماینر

این کنترلر ۶Gb/s فقط از درایوهای SATA پشتیبانی میکند و رید کنترلر نرم افزاری است نه سخت افزاری. چیپ کنترلر رید مبتنی بر درایور یا Firmware، روی مادربورد قرار دارد و همانند رید نرم افزاری از CPU استفاده میکند. برای دستیابی به کارایی و سرعت بیشتر، هر پردازنده از 6 کانال حافظه که هر کانال، دو ماژول حافظه دارد، پشتیبانی میکند یعنی هر پردازنده 12 ماژول حافظه را کنترل میکند یعنی فناوری Six by Two استفاده میشود. حافظه های اینترنال، در دو نوع مختلف تولید و عرضه می شوند؛ هارد دیسک ها یا همان HDD ها و حافظه های جدید و پر سرعت HDD .SSD ها، اولین و قدیمی ترین انواع حافظه های داخلی هستند که عملکردی مکانیکی دارند. پارتیشن ESP همچنین شامل برنامه های لودر بوت برای سیستم عامل نصب شده روی رایانه است. سرعت انتقال اطلاعات، عامل بسیار مهم و تاثیر گذاری در انتخاب حافظه اینترنال می باشد. به جز سیستم عامل های غیر معمول یا سیستم عامل هایی که برای تست نفوذ و حملات سایبری استفاده می شوند. به طور کلی، SSD ها برای گیم یا بازی، تماشای فیلم و سریال و انجام کار هایی که به سرعت بالا نیاز دارند، بهترین گزینه هستند که در غیر این صورت، HDD ها با قیمت کمتر شان جوابگوی نیاز های شما خواهند بود.

اطلاعات کاربر روی دیسک هایی به نام پلاتر ذخیره می شوند . جالب است بدانید بر خلاف هارد دیسک HDD ، درون حافظه SSD هیچ قطعه متحرکی وجود ندارد . شاید برای کاربران این سوال پیش بیاید که با وجود سرویس های جدید ذخیره سازی اطلاعات در دنیای فناوری چه لزومی به ارتقاء حافظه داخلی کامپیوتر وجود دارد ؟ متداول ترین سرور دارای ۸ درگاه برای قرارگیری حافظه های HDD و SSD در دو سایز SFF و LFF می باشد . این حافظه های کامپیوتری پرسرعت در سه دسته پرکاربرد 2.5 اینچی ، M.SATA ، و M.2 دسته بندی می شوند ، البته انواع دیگری همچون U.2 و SATA Express نیز وجود دارند که کمتر متداول هستند . اگرچه تکنولوژی NVMe خارقالعاده هست ولی هنوز هیچ دلیلی وجود ندارد که از SATA استفاده نکنیم هرچند که SATA محدودیتهایی دارند ولی باز گزینه خوبی برای استفاده هستند و همچنین قیمت یک درایو مبتنی بر NVMe، ۱ ترابایتی با قیمت یک درایو مبتنی بر SATA، ۲ ترابایتی برابری میکند. برای مثال قیمت یک درایو SSD، ۲۵۰ گیگابایتی باقیمت یک هارددیسک ۲ ترابایتی برابری میکند.

PCIe مانند نسل سوم SATA است و از هردوی اینها برای اتصال به اجزای کامپیوتر استفاده میشود و درست مثل نسل سوم SATA قبل از اینکه هارددیسک یا SSD ها بخواهند با کامپیوتری ارتباط برقرار کنند به یک رابط کنترلکننده میزبان (AHCL) نیاز دارند. درایوهای مبتنی بر PCIe به یک رابط کنترلکننده میزبان به نام (non-volatile memory express) NVMeنیاز دارند درایوهای NVMe میتوانند دستورات بیشتری همراه با تأخیر کمتری از هارددیسک یا SSD ها بپذیرند. عدم بازیابی اطلاعات: وقتی HDD از کار میافتد، کارشناسها میتوانند حداقل مقداری از اطلاعات را به راحتی برگردانند ولی این کار در SSD کمی سخت و دشوار است. در ادامه کمی بیشتر در این باره صحبت می کنیم، در این مطلب می توانید جزئیات کامل RAID ها را مطالعه کنید. در ادامه قصد داریم به بررسی انواع مختلف RAID بپردازیم. این کار باعث افزایش ضریب امنیت در این مدل RAID نسبت به مدل RAID 5 شده است.

خصوصا در زمینه مشاغل تخصصی از جمله برنامه نویسی ، طراحی سه بعدی ، یادگیری ماشین و مانند این موارد ، استفاده از حافظه های کامپیوتری SSD موجب تغییر شرایط به نفع کاربران خواهد شد . وقتی صحبت از ارتقاء سخت افزاری کیس های کامپیوتری می شود ، اولین موردی که به ذهن هر کاربری می رسد ، ارتقاء ظرفیت و یا تغییر نوع حافظه اصلی است ؛ حتی با وجود استفاده روزافزون کاربران از حافظه های اکسترنال و ابری ، از اهمیت ارتقاء حافظه اینترنال کامپیوتر کاسته نشده است . این نوع حافظه کامپیوتری ، از ترکیب روش های مکانیکی و الکترونیکی در روال درج / حذف / تغییر اطلاعات استفاده می کند . حافظه های اینترنال، از ضروری ترین اجزای کامپیوتر ها و لپ تاپ ها هستند که برای نصب سیستم عامل، بازی ها و برنامه های مختلف، مورد نیاز می باشند. قبل از خرید حافظه اینترنال برای کامپیوتر و یا لپ تاپ خود، باید حتماً نوع کاربری و نیاز های خود را در نظر داشته باشید و با توجه به آنها، مناسب ترین انتخاب را از بین گزینه های موجود انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.