HPE MSA 2021 STORAGE – رادمان داده پردازی

پس عددی که بعد از کلمه RAID میآید بیانگر نسخه و نوع رید است. در آخر به این نکته توجه می شود که در بین سرور های موجود در بازار سرور اچ پی HP ProLiant DL360 Gen9 را می توان از سری سرور های رکمونت (1U) دانست که پس از معرفی سری پردازنده های (v4) و (Intel Xeon E5-2600 v3) فوق العاده مورد استقبال کاربران قرار گرفت و در بازار رقابتی با توجه به خصوصیت ها و شرایط بهتری که نسبت به رقبای خود دارد، در بین کاربران از جایگاهی بهتر برخوردار است. این رید کنترلر فیزیکی حتی میتواند روی مادربورد سرور هم قرار گرفته باشد. به عنوان مثال امکان استفاده از CD ROM و Rewriter روی این کانکتورها وجود ندارد . ترابایت کو به عنوان سایت مرجع در نظر داشته تمام مشخصات فنی این محصول را برای کاربران خود توضیح دهد. این مقاله جهت آشنایی خریداران با ویژگی های هارد HP تهیه گردیده و در آن به بررسی کلی این محصول و قابلیت های آن می پردازیم تا استفادۀ مناسب در ساختار سخت افزاری کسب و کارتان را برای شما آسانتر نماییم.

HPE در 5 سال گذشته توانسته تا 68 درصد مصرف انرژی در سرورها و انتشار کربن به ازای هر واحد را کاهش دهد که مهمترین محصول در این زمینه سرور کم مصرف Moonshot است که در آن از مولفههای کممصرف مانند چیپ کممصرف اینتل، AMD و ARM استفاده شده است. این سرور ترکیبی از کارایی، افزونگی (redundancy) و بسط پذیری را برای شما فراهم کرده است. پورت SFP و ماژول SFP اتصال اینترنت پرسرعت در فواصل زیاد و برای برنامههای مختلف را فراهم میکنند. نکته مهم دیگری که باعث ایجاد فضای بیشتر در این سرور میشود این است که شتابدهندههای گرافیکی نیز بر روی کارتها قرار گرفتهاند که دلیل این موضوع این است که کیتهای اختیاری HPE به یک سرور اجازه میدهند تا حداکثر دو پردازنده گرافیکی Nvidia Tesla و یا Quadro را پشتیبانی کند. رید مبتنی بر درایور یا Firmware، هم راه دیگری است. لذا باید گفت آنچه که ما به عنوان اینترنت می شناسیم، حاصل ارتباط تعداد زیادی از سیستم ها با عنوان سرویس دهنده یا سرویس گیرنده است که هر روز هم به تعداد آنها اضافه می شود. در این مقاله با ویدئوی تک تاک با عنوان “تکنولوژی RAID در سرورهای HPE” با شما همراه هستیم.

کد همینگ : یکی از روشهای محاسبه و کنترل خطا در سیستمهای دیجیتال می باشد .انواع روشها برای کنترل ترافیک داده های دیجیتال وجود دارد به عنوان مثال Parity haming code ,… قابلیت برگرداندن %100 داده ها هنگام بروز مشکل برای یک دیسک . طراحی بسیار یچیده که با صدمه دیدن یک دیسک دچار مشکل می شود . طراحی بسیار پیچیده که با صدمه دیدن یک دیسک مجموعه دچار مشکل می شود. مهمترین دلیل خرید سرورهای دست دوم قیمت پایین و به صرفه بودن آن است اما باید به این نکته توجه کنید که بیش از خرید سرور نو باید در خرید سرور دست دوم دقت کنید چرا که سابقه دستگاهی که میخریم بسیار مهم است. مادربرد قدرتمند این دستگاه از نظر رم ساپورت نیز بسیار قوی بوده و پشتیبانی از حافظه ی 3.0TB برای مدت زیادی کفایت خواهد کرد. تکنیک parity یا افزونه در رید: در روش parity، دیتا مانند روش نواری به بلاک های یکسان تقسیم و به طور همزمان و با استفاده از تکنیک checksum در RAID ذخیره میشوند.

روش striping یا نواری در رید: در تکنیک نواری، دیتا به بلاک هایی مساوی تقسیم میشود و سپس این Block های داده به صورت یک به یک در RAID قرار میگیرند. دادهها تا زمان ویرایش شدن داخل حافظه رم قرار میگیرند .برنامهها برای این که اجرا شوند نیاز به رم RAM دارند. عملکرد و کارایی بالاتر، در قبال هزینه کمتر هدف اصلی تولید کنندگان و نیاز اصلی مصرف کنندگان است. نام های دیگر این مدل رید، hardware-assisted software RAID و hybrid model RAID و fake RAID است. هارد سرور : در مقالات قبلی که به موضوع شبکه های کامپیوتری و سرور ها پرداختیم ، گفته شد که شبکه کامپیوتری در واقع به اتصال چند رایانه یا سخت افزار هوشمند که اطلاعات با سرعت زیادی بین آن ها منتقل می شود اتلاق می گردد . این آرایه RAID حداقل به 5 دستگاه دیسک سخت نیاز دارد . بهترین انتخاب برای سیستمهایی که به کارایی بالا بدون توجه به حداکثر اطمینان نیاز داشته باشند . کاربرد آن در رده بالا و سازمانی است و مزایای آن عبارت است از زمان تاخیر پایین، توان عملیاتی و سرعت بالا، ارتقاپذیری بالا، سادگی، کاهش بار مدیریتی و مصرف کم CPU.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *