RAID (رید) کردن هاردها و کاربردهای متنوع آن – اینترنت اصفهان

اما در شیوه تصادفی اطلاعات به مانند قفسه های کتابخانه ذخیره می شوند و برای رسیدن به اطلاعات به راحتی می توانیم به سراغ قفسه رفته و اطلاعات را استخراج کنیم. این قابلیت خطاهای رخ داده در پردازش را تاحد قابل توجهی می کاهد. وقتی که پیام روشن شدن سویچ نگهداری و ریست شدن واحد نشان داده شده دستگاه را خاموش کنید و آن را از پریز برق جدا کنید. که به همراه پارت نامبر به صورت کامل در زیر عنوان می شود. پس وجود سیستم ECC در رم های سرور یک امر ضروری و کاربردی تلقی می گردد. شرکت اچ پی در تلاش بوده تا نسل جدید سرور های خود را به گونه ای طراحی کند که معیار های انتخاب یک سرور خوب سرعت، عملکرد بالا، انعطاف بالا و امنیت است. کنترلر پیشفرض و تعبیه شده در این سرور مانند دیگر سرورهای نسل ۱۰ اچ پی، کنترلر HPE Dynamic Smart Array S100i است که از هارد درایوهای SATA با امکان پشتیبانی از Data، Boot و Media را فراهم میکند. این RAID برای سیستمهایی که عملیات نوشتن زیاد و فشرده بر روی هاردها دارند و در اصطلاح سیستمهای Write Intensive هستند، اصلا گزینه مناسبی نیست زیرا عملیات تولید بیت افزونه Parity در زمان نوشتن اطلاعات کمی زمانبر است و کارایی نوشتن را کم میکند. This content was created with GSA Content Generator DEMO!

سیستم ECC این قابلیت را به حافظه می دهد که در صورتی که خطایی رخ داد به مسئله محاسبات افزونه ای و سایر روش ها این خطا ها را اصلاح کرده و بتواند اطلاعات را به صورت صحیح در پردازش های آتی مورد استفاده قرار دهد. یکی از قطعات بسیار مهم در یک سرور، رم RAM یا حافظه موقت یا تصادفی سرور می باشد. همه ما میدانیم که سرور امروزه از مهمترین سیستم های خدماتی و امنیتی در هر کشور یا سازمانی می باشد. باید توجه شود که تعداد هارد دیسکهایی که در یک آرایه Raid 10 قرار می گیرند باید ۴ به بالا و زوج باشد. به منظور کاهش پیچیدگی پردازنده، فقط دستورالعملها را از طریق ثبتهایی که در آن زمان روی آنها کار میکنند پردازش میشوند. در شیوه ترتیبی اطلاعات به مانند یک نوار ذخیره می شوند و شما برای رسیدن به یک بخش از اطلاعات باید تمام نوار را طی کنید. انتخاب برند رم سرور بین برند هایی که برای فروش مطرح می شوند، مسئله ای است که شاید بتوان ساده تر از سایر موارد به آن پرداخت و برند HPE را به عنوان یک تولید کننده معتبر که قطعات و سایر تجهیزات آن امتحان خود را پس داده اند معرفی کرد.

هر چند که مهم است بدانید که EMC یک بسته نرم افزاری نظارت ندارد و دوربین را تولید و فروش نمی کند. اگر شما به دنبال این هستید که سرور شما با کمترین هزینه و بهترین بهره وری کار کند باید در تهیه قطعات اورجینال آن دقت بسیار کنید. وجود یک دیسک با عنوان بیتهای توازن (Parity) که در شکلهای زیر با عنوان p نشان داده شده است، امکان بازیابی اطلاعات در صورت از دست رفتن یک دیسک را فراهم میکند. با کاهش خطاهای مختلف در سیستم رم های سرور، قابلیت اطمینان سیستم با ضریب بالایی افزایش پیدا میکند. توجه به اینکه شما از چه قطعه ای برای آن ها استفاده کنید و اینکه نگرش شما در رابطه با ارتقا و بالا بردن کانفیگ سرور مورد استفاده خود چیست، یک اصل تعیین کننده برای سازمان و اهداف شما خواهد بود. اینکه از چه تجهیزاتی استفاده کنید تا بتوانید بدون هیچ کمبودی و با خیال آسوده به کار خود برسید، یک اصل مهم است.

پیام قطع وقفه (تمدید) مزایای عملکرد برای سرورهای چند هسته ای را با برهم زدن تعادل بار بین CPU ها / هسته ها ارائه می دهد. مانند RAID0 ولی عمل خواندن، ازهر دو دیسک انجام می شود (کاهش ترافیک گذرگاه نوشتن بر روی هر دو دیسک ولی خواندن مجزا). در مدل RAID 5 حداقل به ۳ دیسک نیاز است. برای یک کامپیوتر امروزی که با سیستمعامل ویندوز 10 کار میکند، حداقل به چهار گیگابایت رم نیاز دارید. برای مثال سرور اچپی DL380 G8 دارای 12 اسلات رم برای هر پردازنده می باشد که شما با توجه به نیازی که دارید و قدرتی که از سیستم انتظار دارید میتوانید از حافظه RAM اورجینال اچ پی با ظرفیت های مختلف استفاده کنید. از مزایای مینی کیس می توان به اندازه کوچک و جمع و جور بودن آن اشاره کرد که از نظر وزنی شاید اصلا قابل مقایسه با کیس های بزرگ که فضای زیادی اشغال می کنند، نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *