RAID چیست ؟

بهینه شدن آرایه های (Arrays) نسل ششم که تا ۴۵ درصد IOPS های بیشتر و تا ۷۰ درصد عمکلرد توان توالی نسبت به نسل پنجم این سن استوریج ها ارائه می دهد. وارد شدن این ذرات مایع به این فضا، ایجاد فشاری می کند که فشار بخار رید نامیده می شود. ولی برای این که رید مناسب را بتوانید انتخاب کنید لازم است که یک سری اطلاعات داشته باشید. مراقب باشید زمانی که دارید پایهها را خم میکنید فشار بیش از حدی به بدنه آن وارد نکنید والا مجبور خواهید شد یک سوئیچ جدید تهیه کنید! کنترولر HBA SAS جدید بر روی این سرور hp به شما پهنای باند 12Gb/s را می دهد .انتخاب یک کارت شبکه با 4 پورت 1 Gb/s و کارت های جدید که تا 40 Gb/s پهنای باند در محیط شبکه را برای شما فراهم می نماید ، از جمله خصوصیات این سرور hp می باشد . هارد جدید هم با دیتا پر خواهد شد.

BEST INNOVATION TECHNOLOGY, BEHIND اکنون سیستم عامل های موجود از RAID که با نام نرم افزار RAID نامیده می شود پشتیبانی می کنند و مسئولیت ایجاد و مدیریت درایوهای منطقی Logical که فاقد سیستم عامل اند را عهده دار هستند. بنابراین ، پس از پاک کردن یک پارتیشن منطقی ، فضای آن به صورت Free نمایش داده می شود و این فضا را نمی توان به هر پارتیشن اولیه اضافه کرد. این سرور از انواع حافظه های unbuffered (UDIMM), registered (RDIMM), load-reduced (LRDIMM) و NVMe (NVDIMM) پشتیانی می کند اما مخلوط کردن انواع حافظه های مختلف توسط این سرور پشتیبانی نمی شود. استفاده کردن از استوریج ها بازده بالایی در انتقال دادن حجم بزرگی از اطلاعات دارد. هیچ پاسخ یکراستی به این سؤال وجود ندارد؛ هر مصرفکننده نیازهای خاص خود را دارد و میباید براساس این نیازها، ترجیحات شخصی، و البته، بودجه موجود، دست به انتخاب بزند. امروزه استوریج ها فقط مصرف بیزینسی ندارند، شما در منزل نیز می توانید هرگونه اطلاعات خود را به صورت آنلاین و بدون نیاز به اتصال فیزیکی و از طریق شبکه بیسیم به استوریج خانگی خود انتقال بدهید و همچنین از روی همان دستگاه هم فراخوانی کنید. یکی از این قابلیت های مهم انتقال دیتا بین سرور و استوریج خارجی Storage و همچنین بین مدل های مختلف HPE Smart Array Controller بدون ایجاد هیچ گونه وقفه در سیستم است.

همانطور که در ابتدای این مطلب هم گفتیم استفاده از رید سوئیچ هایکی از بهترین شگردها برای مداراتی است که به کنترل بدون تماس نیاز دارند. برای راه اندازی این RAID حداقل 4 هارددیسک نیاز است و به این صورت عمل می کند که داده ها را بین هاردهای آینه ای شده به صورت نواری توزیع می کند. برای پیاده سازی انواع مختلف RAID اغلب سرورهای HP به همراه سخت افزار کنترلر آرایه هوشمند Smart Array Controller به فروش می رسند. در ادامه به سطوح مختلف رید و ویژگی هر کدام از این سطوح می پردازیم. تمام شد! این همه کاری بود که قرار بود انجام دهید! نمودار سمت چپ ناحیهای را نشان میدهد که انتظار میرود اگر سوئیچ در آن قرار گیرد اتصال آن بسته میشود. نمودار سمت راست همین ناحیه را برای حالتی نشان میدهد که آهنربا ها عمود بر سوئیچ قرار گرفته باشند. به طور خلاصه HP میگویند که این سرور سری سرور hp g9 بیشترین میزان فروش را در جهان داشته است و با توجه به ظرفیت ها و قابلیت هایی که این سرور دارد ناچار هستیم که آنها را باور کنیم. سرور HPE ProLiant ML110 Gen10 حالتی فشرده داشته و عمقی کمتر از ۱۹ اینچ دارد و با عملکرد خود و مقرون به صرفه بودن، به رشد تجارت های میان رده و پایین رده کمک فراوانی می کند.

SSD با کارایی تجاری / اصلی: این درایوها بهترین کارایی و بیشترین دوام را در میان درایوهای SSD ارائه میدهند و برای استفاده در سیستمهای با میزان ورودی/خروجی بالا مناسب هستند. این سرور با استفاده از نه اسلات 3.0 PCIe سیستم را تقویت می کند. با استفاده از این سیستم اطلاعات و داده ها محافظت شده، و می توان آرایه ها را بی هیچ وقفه ای در دسترسی داده ها اصلاح نمود. نمایی از محیط داخلی سرور همراه با دو عدد پردازنده که در شکل پایین مشاهده می کنید. استفاده از کارتهای متنوع شامل کارت های گرافیک و کنترلر های شبکه و هارد در این سرور امکان پذیر می باشد . بنابراین در کل این کنترلرها از ۵ کاراکتر برخوردارند مثل P440 – P441 – P840 P841 – – P420 و غیره. همیشه این خطر وجود دارد که یکی از hard disk های شما آسیب ببیند یا کاملا از بین برود در این صورت اگر شما backup از اطلاعات خود نداشته باشید برای همیشه اطلاعات روی hard disk آسیب دیده را از دست داده اید .در اینجا رید ها به کمک شما می آیند .رید ها قابلیت این را دارند که در صورت رخ دادن چنین اتفاقی مانع از بین رفتن اطلاعات شما بشوند و همچنین بعضی از رید ها قابلیت این را دارند جلوی خطای خواندن را بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *