TPM چیست ؟

HP ProLiant ML350 Gen9 Intel Xeon E5-2603 v4 1.7GHz/6Core 1 در حالی که افراد می توانند از طریق نرم افزار از پیش نصب شده، به راحتی از ویژگی های TPM بهره مند شوند؛ این چیپست ها در درجه اول توسط شرکت های بزرگ که به دنبال تأمین امنیت داده های خود هستند استفاده می شود. سیستم عامل میزبان (host)، سیستم عاملی است که مستقیما روی سختافزار فیزیكی نصب میشود. ماشین مجازی سازی، ابتدا از طریق سیستم عامل VM در سال ۱۹۷۲ در کامپیوترهای بزرگ IBM مطرح شدند. در این سطح از مجازی سازی تقریبا سخت افزار به طور کامل شبیه سازی می شود و هایپروایزور یک ماشین مجازی را تولید می نماید که به لحاظ عمکلرد تفاوت چندانی با ماشین حقیقی ندارد. یکی از نمونه های پیاده سازی روش Paravirtualize برای Xen می باشد (Xen) از ابزار مجازی سازی است که از این تکنیک پشتیبانی می نماید. زیرساخت میزکار مجازی یا (Virtual Desktop Infrastructure – VDI) یکی از رایج ترین متد های مجازی سازی میزکار است که از مدل های محاسباتی سرور استفاده می کند. از نمونه های آن (KVM (Kernel-based virtual machine که یک ابزار مجازی سازی است می توان نام برد.

اگر یک تعداد ویژگی سخت افزاری خاصی شبیه سازی نشود، در صورتی که نرم افزاری به آنها نیاز داشته باشد با شکست مواجه می شود. برای تفهیم بهتر به عنوان یک مثال ساده و یکی از کارهایی که می توان از قدرت مجازی سازی بهره برد، فرض کنید اگر هم اکنون از رایانه استفاده می کنید و این صفحه را بر روی سیستم عامل خود مشاهده می نمایید، با مجازی سازی می توانید هم اکنون بدون خارج شدن از سیستم خود، سیستم عامل های دیگر را راه بیندازید. تک تک این سیستم ها می توانند ایفای نقش کنند، می توانند برنامه ای را به طور مجزا راه اندازی نمایند، به شبکه متصل شوند، از ابزار های مخصوص به سیستم عامل خود استفاده نمایند و خلاصه می توان گفت به نظر می رسد چند رایانه مجزا دریک رایانه قرار گرفته باشند. به سبب امکاناتی که در آن در نظر گرفته شده است، نیازهای آینده نیز مورد توجه است. یکی از بزرگترین دغدغه های سازمان ها ذخیره سازی دیتا ها به شیوه امن و مطمئن است .دستگاه های ذخیره ساز رده msa شرکت HPE مناسب برای سازمان های کوچک و متوسط است .یکی از بزرگترین خصوصیات این رده هزینه کم و performance بالاست .

این پردازندهها طوری طراحی شدهاند که سرویسهای داده را مطمئن ارایه دهند و رشد قابل توجهی را در I/O، حافظه، ذخیرهساز و تکنولوژیهای شبکه فراهم میکنند و همچنین از تکنولوژیهای Intel Turbo Boost و Hyper-Threading بهره میبرند. این سری پردازندهها از حافظههای نسل 10 اچ پی که سرعت 2666MT/s دارند، پشتیبانی میکنند. این سازمان مارکسیستی است ولی از مسکو دوری میجوید. این تکنیک راحت تر از تکنیک مجازی سازی کامل پیاده سازی می شود ولی نسبت به آن نقطه ضعف هایی در زمینه های سازگاری و قابلیت حمل، دارد. فرض کنید ماشین مجازی ۳ گرداننده دیسک داشت ولی میخواست هفت ماشین مجازی را اداره کند. بر خلاف مجازی سازی کامل که سخت افزار به حد نیاز شبیه سازی می شد، در مجازی سازی بخشی و قسمتی، سخت افزار زیر ساختی و فضا های آدرس شبیه سازی می شوند و این بدین معناست که کل سیستم عامل در ماشین مجازی راه نمی افتد بلکه تعداد زیادی نرم افزار کاربردی می توانند در آن راه اندازی شوند. در این محیط اشتراک گذاری منابع و ایزوله سازی پردازش انجام می شود اما اجازه نمی دهد تا سیستم عامل های مجازی مهمان برپا شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *