UEFI چیست ، و چه تفاوتی با BIOS دارد ؟

سرورهای dl380 در حال حاضر به دو سری dl380 g9 و dl380 g10 تقسیم بندی میشود. اچ پی اولین شرکتی است که در زمینه استفاده از حافظه های پایدار قدم گذاشته و در سرورهای HPE DL360 G9 و HPE DL380 G9 از 8GB NVDIMM استفاده می شد که در نسل 10 این سرورها به 16GB NVDIMM ارتقا یافته است و سرورهای سری 500 هم از این Scalable Persistent Memory بهره مند شده اند. در این تکنولوژی که فقط در سرورهای نسل دهم اچ پی وجود دارد وجود سه سخت افزار در سرور ضروری است: NVMe SSD, RDIMM, HPE G10 Power Supply. که مورد چهارم به صورت اختصاصی برای سرورهای نسل دهم اچ پی می باشد. این تکنولوژی به این صورت کار می کند که زمانی که برق برود، برق اطلاعات موجود در DRAM های حافظه رم توسط باطری پاور سرور تأمین می شود و این اطلاعات به سرعت به هارد NVMe منتقل می شود و زمانی که برق می آید این اطلاعات به DRAM ها بازمیگردد و پردازش انجام می شود، لذا با این تکنولوژی ریسک از بین رفتن اطلاعات در سرورهای نسل دهم به صفر می رسد.

سرورHPE dl380 یکی از متنوعترین سرورهای رک مونت است پس وقتی کسبوکار شما رشد کند و تجهیزات بیشتری لازم باشد، میتوانید تنها با ارتقای این سرور، نیازهای تجاری خود را تامین کنید. چه، بیزینسی کوچک و یا متوسط داشته باشید و چه سازمانی بزرگ با بخشها و شعب مختلف، بهراحتی میتوانید با استفاده از فضاهای ذخیره سازی تحت شبکه دیتا یا همان استوریجها، دیتای خود را به اشتراک بگذارید و همچنین از اطلاعات خود بکاپ امن و همیشگی داشته باشید. HPE DL380 سروری ایدهآل برای انواع حجمهای کاری شماست و میتوانید استانداردهای دیتاسنتری را با آن پیادهسازی کنید. ارتقاپذیری آن باعث میشود بتوان از آن در انواع حجمهای کاری استفاده کرد و کارایی آن نیز امکان از دست رفتن داده و گم شدن اطلاعات در هنگام خرابی ناگهانی سیستم (Data Loss) را کاهش میدهد. این سرور از جدیدترین تکنولوژی HP بهره میگیرد و در راهکارهای معمول کسب و کار با حجم کاری بالا، انتخابی ایدهال به شمار میرود. ایده ترکیب سرعت ذخیره سازی تکنولوژی DRAM با قابلیت پایداری اطلاعات دیسک این فن آوری را به یک راهکار ایدهآل جهت ذخیره سازی و پردازش حجم بالای داده ها با سرعت قابل توجه تبدیل نموده است.

نکته: این رم ها به دلیل تکنولوژی بالا و تعداد چیپست های (DRAM) کمتر فقط تا ظرفیت ۱۶ گیگابایت تا به امروز تولید شده اند. فروش سرور HP ML350 g9 از به روزترین پردازشگر CPU اینتل E5-2600 v3 با بیش از ۷۰% کارایی بالاتر ، و همچنین آخرین مدل رم RAM اسمارت HP DDR4 SmartMemory با ۱۴% افزایش بهره وری استفاده میکند. برای دستیابی به کارایی و سرعت بیشتر، هر پردازنده از ۶ کانال حافظه که هر کانال، دو ماژول حافظه دارد، پشتیبانی میکند یعنی هر پردازنده ۱۲ ماژول حافظه را کنترل میکند یعنی فناوری Six by Two استفاده میشود. این نوع RAID یکی از ساده ترین و پرکاربردترین نوع RAID می باشد که با کمترین هزینه قابل پیاده سازی و استفاده است. یکی دیگر از ویژگیهای مهم این سرور، امنیت بسیار بالای آن است که توسط تکنولوژی HPE Silicon Root of Trust تأمین میگردد. این تکنولوژی توسط گروهی با نام UEFI Forum توسعه داده شده است. رم سرور های دارای این تکنولوژی یک تراشه حافظه بیشتر از نوع رم های معمولی داشته و از امنیت بالاتری برخوردار هستند.

افزایش بهره وری redundant به همراه اسلات Power انعطاف پذیر HP ، بیشتر از نود درصد افزایش کارایی را به همراه داشته است که از حمایت Power Discovery اچ پی نیز برخوردار است . مدیریت از راه دور سرور یا Remote Control Console که موجب می شود کاربر در شرایطی برابر با زمانی که با موس، کیبورد و مانیتور به صورت محلی در حال کار با سرور HP است را در اختیار داشته باشد. در این مدل از رم ها تعدادی از چیپست های روی رم مانند رم های LRDIMM و RDIMM به صورت DRAM و تعداد دیگر آنها FLASH هستند. در حافظه های RDIMM دیتا مستقیماً از مموری کنترلر به DRAM ها ارسال می شود و واسطه ای این بین وجود ندارد لذا Latency در این مدل کمتر است. ما در این مقاله می خواهیم به بررسی دقیق انواع RAM در سرور های اچ پی به ویژه نسل دهم این سرورها بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.