UEFI یا BIOS : چه تفاوتی دارند و کدام بهتر است؟

امروز به دلیل اینکه اکثرا همکار ها تماس می گیرند با بنده در جهت خرید سرور اختصاصی و زمانی که صحبت از رید نرم افزاری و سخت افزاری میشه اطلاعاتی ندارند و نمی دانند چه معایب و ویژگی های مثبتی دارد تصمیم گرفتم یه کپی به نوشته رید از دیگر سایت ها با حفظ کپی رایت بزنم. Iهمانطور که در سری قبل سرور های اچ پی DL380 G8 بخاطر دارید یک عدد کارت شبکه چهار پورت بنام ۳۳۱FLR قابل نصب بود و اگر شما کارت شبکه دیگه ای رو نیاز داشتید یا باید یا این FLR جابجا میکردید ویا نسبت به خرید کارت شبکه PCI اقدام میکردید ولی در سری های جی ۹ کاری که انجام شده است بر روی شاسی و یا همان مادربرد سرور یک کارت شبکه چهار پورت پیاده سازی شده است و در صورت نیاز به کارت شبکه اضافی جای یک کارت شبکه FLR خالی هست که میتوانید بر روی سرورتان نصب کنید و بهترین مزیت این روش در این است که دیگر پورت های PCI سرور شما اشغال نخواهد شد. رید مبتنی بر درایور یا Firmware، هم راه دیگری است.

عملکرد رید چگونه است؟ رید کنترلر (RAID controller) چیست؟ زمانی که در سال ۱۹۸۸ سطوح و انواع RAID لیست شد و بر تکنولوژیهایی که قبلا هم استفاده شده بود نامی نهاده شد، تکنولوژی محبوبی ایجاد شد که دست تولیدکنندگان عرصه ذخیره سازی داده را برای تولید محصولات بیشتری در زمینه RAID باز گذاشت. رم به طور معمول به انواع حافظههای فرار مثل DRAMها وابسته است که در این حافظهها اطلاعات ذخیره میشود و با خاموش شدن، اطلاعات از بین میرود. حافظههای HPE DDR4 SmartMemory کارایی حجمهای کاری و صرفهجویی انرژی را فراهم میکنند که در کنار کاهش Data Loss و Downtime که با بهبود مدیریت خطا فراهم میشود، بسیار قابل توجه است. 1. تحمل پذیری خطا یا Fault Tolerance: در صورت بروز خطا در یک یا چند هارد، چقدر مقاومت انجام میشود و اطلاعات از بین نمیرود یعنی اگر هارد یا هاردهایی Fail و خراب شدند، فقدان داده یا Data Loss نداریم. پیاده سازی RAID همچون بسیاری دیگر از تکنولوژی ها هم بصورت سخت افزاری و هم نرم افزاری امکان پذیر است که مسلما مدل سخت افزاری دارای سرعت و پایداری بیشتری است و مدل نرم افزاری فقط در شرایطی پیشنهاد میشود که با کمبود امکانات و بودجه مواجه هستیم و یا اینکه قرار است بر روی یک سیستم پشتیبان و نه مادر پیاده سازی شود.

سرور HP DL380 G9 دارای استانداردهایی مانند پیشگیری هوشمند برای ساده سازی استقرار سرور و انعطاف پذیری آن میباشد. سرور مجازی ایران سرور مجازی ایران تحت شبکه ملی اطلاعات است و اختلالات اینترنتی تاثیری روی آن ندارد. 5- در این مرحله نرم افزار USM به چک کردن یک سری از تستهای قبل از نصب و مشکلات احتمالی استوریج قبل از نصب خواهد پرداخت و در صورت تاید مراحل تست ، دکمه Next ظاهر می شود که می توانید بر روی آن کلیک نمایید. روی آن نصب و استفاده شود. حتی داده میتواند روی همه یا بخشی از دیسک های یک کلاستر، Stripe شود. این دیسکها را میتوان بسته به نوع سرور با رابط SAS یا SATA نصب کرد و سرعت آنها نیز 7200 دور بر دقیقه است. در این محتوا به تاریخچه رید، تعریف RAID و بررسی و مقایسه انواع RAID میپردازیم و کاربرد و مزایا و معایب هر نوع RAID را بررسی میکنیم.

تکنولوژی مدار تولید Parity تا حدودی با سایر انواع Raid تفاوت دارد . درواقع این سرور انواع پردازنده های Xeon Scalable از سری برنزی با ۴ هسته تا سری پلاتینیوم با ۲۸ هسته را پشتیبانی نموده و با توجه به قابلیت استفاده همزمان از دو پردازنده، تا ۵۶ هسته را پشتیبانی می نماید و سرعت هر پردازنده تا ۳٫۶ گیگاهرتز قابل افزایش است. قابلیت Secure Boot رابط UEFI ممکن است باعث شود که تولیدکنندگان OEM از نصب سایر سیستم عاملها روی سخت افزار خود جلوگیری کنند. اطلاعات اکانت را وارد کرده و بر روی لاگین کلیک می کنیم و در صورتی که نام کاربری و کلمه عبور مورد تایید EMC وارد شود عملیات دانلود آغاز خواهد شد. زیرا درایورها علاوه بر اینکه با به روز رسانی های سخت افزاری کاملا سازگار هستند، محدودیتی هم در خصوص فضای مورد نیاز خود ندارند. رید نرم افزاری ممکن است با سیستم سازگار نباشد و رید سخت افزاری هزینه زیادی دارد. در رید مبتنی بر نرم افزار، کنترلر میتواند از منابع سیستم سخت افزاری مانند CPU و رم استفاده کند. رم یک حافظه موقتی است که پس از هر بار راهاندازی دوباره سیستم عامل، تمامی داده های ذخیره شده روی آن پاک می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *